Piškoti

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

tema odprta - 10. jan 2006 17:17 | ogledi: 1.950 | odgovori: 3

ojla bolj poredko se oglašam ponavadi,ko rabim pomoč ne marampeči pikotkov pa mi menda zato ne uspevajo danes pa bi rada spekla piškotke pa prosima za nasvet in recept najbolj enostavne in dobre bi rada.POMAGAJTE

ursa40

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

10. jan 2006 17:31

Ha, ursa.... tule je informacij, nasvetov, namigov, trikov in ostalega še pa još: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5137 Srečno pri peki. Osebno sem bila do letošnjega prazničnega prednovoletnega časa čisti štor za piškote. Sedaj temu ni več tako. Veliko sem se naučila prav tu gor. tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. jan 2006 19:54

E, moja ursa40, stari piškotopeki zdaj januarja počivamo, smo se napackali med prazniki. Sicer pa ti je Tjas dala pravi link, vse, kar smo izmenjevale izkušenj in smole na to temo je napisano, pa še kup receptov se najde. nekaj je tako enostavnih, da ti bo res uspelo. Smo hrabro...Mamamia mamamia

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

11. jan 2006 11:34

KEKSI(dragička) Evo zelo enostaven recept: 30 dag moke 20 dag margarine 10 dag sladkorne moke (sladkor v prahu) 4 rumenjaki 1 žlica kisle smetane Moko daj na desko, zelo hladno margarino nareži na listke, zmešaj z moko (margarino drobi s prsti). Moko daj na kupček, naredi jamico, okrog potresi s sladkorjem, v jamico daj rumenjake in kislo smetano. Malo si pomagaj z vilico, da umešaš, potem pa kar urno z rokami. Na hitro zagneti testo. Razdeli ga na 3 dele - v en del daj 2 žlici mletih orehov, v drugi del daj 2 žlički naribane limonice in v tretji del 1 žlico mlete črne kave. Vsak del posebej pregneti, da umešaš dodatke, daj na krožnik in v hladilnik. Testo naj počiva vsaj pol ure, še bolje, če stoji več. Desko ali pult posuj z malo ostre moke, vzemi en kupček testa in ga na pomokani deski razvaljaj na debelino ½ cm. Vsako malo dvigni testo, da ti se ne zaleti. Vzemi modelčke ali pa kar kozarček in delaj oblike. Iz drugega kupčka testa lahko narediš dolgi valj, nareži na 2 cm ploščice in delaj rogljičke, ali pa ploščico malo pritisni z vilico. Piškote posloži na veliki pekač, ki si ga pokrila s peki papirjem ter daj v pečico, ki si jo pred tem segrela na 200 stopinj. Peči približno 10 minut, da dobijo lepo zlatko rumeno barvo. PAZI - tudi minutka je preveč, da piškoti postanejo rjavi. Ko so pečeni, piškotke kar s peki papirjem daj na mrežo od pečice in pusti, da se ohladijo. Lahko jih posuješ s sladkorjem v prahu, pomokaš v raztopljeni čokoladi. Drugo rundo si že pripravi na peki papirju in uporabi drugi pekač, če ga nimaš, počakaj, da se tisti ohladi in potem daj drugo rundo piškotov v pečico. Na grobo opisan postopek. Vzemi si čas in pobrskaj po KulSlo - tam je ogromno ogromno receptov za take in onake piškotke. Uspešno in srečno delo! Ti so enostavni in dobri,sem pa skopirala,ker,kot začetnik,se je res težko odločit,kaj začeti. lp Saša vemves

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti